Sylaby do druku – karty do nauki czytania w PDF

Karty z sylabami do druku PDF to jedna z najpopularniejszych metod nauki czytania. Świetnie mogą zastąpić elementarz do nauki czytania metodą sylabową. Zapraszamy do pobierania darmowego zestawu pomocy dydaktycznych.

Karty z sylabami do druku

Nauka czytania nie zawsze jest prosta. Zdarza się, że dziecko musi poświęcić nieco więcej czasu na to, by ćwiczyć łączenie literek w sylaby, a następnie sylab w wyrazy. Choć zarówno szkoła, jak i przedszkole są miejscem, gdzie dziecko powinno ćwiczyć naukę pisania i czytania, to jest to zwykle niewystarczające. Zwykle również w domu trzeba poświęcić nieco czasu na naukę z dzieckiem.

Do nauki czytania możemy wykorzystać karty z sylabami do druku. Przygotowaliśmy darmowy zestaw kart, które można pobrać w PDF za darmo. Są to ciekawe propozycje kart pracy, które każdy rodzic może wydrukować w zaciszu swojego domu i ćwiczyć ze swoją pociechą. Idealnie sprawdzają się również w przedszkolu. Ogromną zaletą gotowych kart do wydruku jest to, że są one świetnie przygotowane dla dzieci, często dodatkowo ozdobione ładnymi obrazkami, posiadają czytelną czcionkę i właściwy rozmiar. To wszystko sprawia, że dziecko może znacznie szybciej i łatwiej nauczyć się czytania poprzez łączenie sylab w słowa.

Poniżej udostępniamy darmowe karty do nauki czytania metodą sylabową, a jeśli się spodobają, to polecamy również kilka innych zestawów. Plik PDF zawiera wyrazy 2-sylabowe oraz 3-sylabowe. Pocięte sylaby wraz z obrazkiem tworzą puzzle, które ułatwiają dziecku poznawanie sylab i układanie z nich wyrazów. Można oczywiście wyciąć same sylaby, jeśli dziecko jest już nieco starsze i potrzebuje trudniejszego zadania.

[wpdm_package id=’8549′]

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Rabatek.Net - Materiały edukacyjne dla nauczycieli i rodziców
Logo