Sylaby do druku – karty do nauki czytania w PDF

Karty z sylabami do druku PDF to jedna z najpopularniejszych metod nauki czytania. Świetnie mogą zastąpić elementarz do nauki czytania metodą sylabową. Zapraszamy do pobierania darmowego zestawu pomocy dydaktycznych.

Karty z sylabami do druku

Nauka czytania nie zawsze jest prosta. Zdarza się, że dziecko musi poświęcić nieco więcej czasu na to, by ćwiczyć łączenie literek w sylaby, a następnie sylab w wyrazy. Choć zarówno szkoła, jak i przedszkole są miejscem, gdzie dziecko powinno ćwiczyć naukę pisania i czytania, to jest to zwykle niewystarczające. Zwykle również w domu trzeba poświęcić nieco czasu na naukę z dzieckiem.

Do nauki czytania możemy wykorzystać karty z sylabami do druku. Są to ciekawe propozycje kart pracy, które każdy rodzic może wydrukować w zaciszu swojego domu i ćwiczyć ze swoją pociechą. Idealnie sprawdzają się również w przedszkolu. Ogromną zaletą gotowych kart do wydruku jest to, że są one świetnie przygotowane dla dzieci, często dodatkowo ozdobione ładnymi obrazkami, posiadają czytelną czcionkę i właściwy rozmiar. To wszystko sprawia, że dziecko może znacznie szybciej i łatwiej nauczyć się czytania poprzez łączenie sylab w słowa.

Poniżej udostępniamy darmowe karty do nauki czytania metodą sylabową, a jeśli się spodobają, to polecamy również kilka innych zestawów. Plik PDF zawiera wyrazy 2-sylabowe oraz 3-sylabowe. Pocięte sylaby wraz z obrazkiem tworzą puzzle, które ułatwiają dziecku poznawanie sylab i układanie z nich wyrazów. Można oczywiście wyciąć same sylaby, jeśli dziecko jest już nieco starsze i potrzebuje trudniejszego zadania.

Aby pobrać darmowy zestaw w pliku PDF należy skorzystać z poniższego przycisku. Najpierw jednak zachęcamy do zapoznania się z innymi ciekawymi pomocami dydaktycznymi z sylabami i do nauki czytania.

Karty klamerkowe do nauki czytania 120 kart

120 kart klamerkowych z sylabami do nauki czytania

Karty do nauki czytania 200 kart

200 kart z wyrazami 2-sylabowymi i 3-sylabowymi do nauki czytania.

Sylaby pokazowe 114 kart

Karty pokazowe z sylabami do druku.

Litery i wyrazy 100 stron z zadaniami

Zadania z literami i wyrazami.

Pobierz “Sylaby do druku” sylaby-rabatekNET.pdf – Pobrano 675 razy – 1 MB

Nauka czytania karty do druku

W nauce czytania poprzez sylaby bardzo ważne jest, aby w umyśle dziecka wytworzyły się pewne połączenia związane ze zbitkiem sylab. Dopiero kiedy mózg będzie bez trudu kojarzył połączenia literek w sylabie, dziecko będzie w stanie po krótkim spojrzeniu na wyraz rozczytać go bezbłędnie. Niestety, wymagać to będzie czasu i zaangażowania, zarówno dziecka, jak i jego opiekuna. Pamiętajmy, że nasze dzieci potrzebują wiele wsparcia od nas, aby były zmotywowane i chętne do podjęcia się nauki.

Karty pracy w formacie PDF to gotowe zestawy ćwiczeń, z których może korzystać każdy. Co więcej, są one za darmo, dlatego każdy kto ma dostęp do drukarki może wydrukować karty do nauki czytania i wspólnie z dzieckiem odkrywać różne połączenia liter w sylaby. Jesteśmy w stanie pokazać swojemu dziecku wyjątkowy świat, który zapisany jest na kartach wielu książek. Wystarczy, że poświęcimy trochę czasu, aby nauczyć swoje pociechy czytania i zrobimy to w sposób przyjemny dla nich. Musimy postarać się, by nie zrazić młodego umysłu do czytania robiąc wszystko, by czytanie sprawiało mu radość i kojarzyło się w pozytywny sposób.

Sylaby do druku w PDF

Pozytywne nastawienie dziecka do nauki czytania możemy osiągnąć na wiele sposobów. Przede wszystkim, pokazując dziecku, że jest to świetna zabawa. Sylaby do druku to świetny sposób, aby urozmaicić naukę i dać dziecku możliwość wyboru, co chce czytać. Idealnie mogą zastąpić elementarz do nauki czytania. Ponadto, wybierając karty pracy z dodatkowymi zadaniami, na których oprócz samych sylab czy wyrazów znajdziemy także obrazki do kolorowania czy krótkie zagadki mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Każdy sposób na urozmaicenie nauki jest doskonała metodą na to, by dziecko nie znudziło się zbyt szybko i zawsze miało okazję do nauki czegoś innego.

Ćwicząc czytanie poprzez łączenie liter w sylaby mózg dziecka jest właściwie stymulowany do tego, by w krótkim czasie zacząć łączyć całe sylaby w wyrazy. Im szybciej dziecko nauczy się czytania sylab, a później wyrazów, tym szybciej i lepiej przyswoi sobie także wiele innych umiejętności. Jednak na etapie przedszkola i szkoły podstawowej to właśnie nauka czytania sylabami jest najważniejsza i powinna być ćwiczona tak często, jak tylko się da.

Podobało się? Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

Rabatek.net
Logo
Enable registration in settings - general