Borówka amerykańska. Od kiedy podawać dzieciom, witaminy, właściwości odżywcze

Borówka amerykańska to jeden z najbardziej popularnych owoców. Świetnie nadaje się do podawania dzieciom. Już po szóstym miesiącu można przygotować smaczny i zdrowy przecier z borówki. Jakie witaminy i właściwości odżywcze posiada borówka?

Borówka dla dzieci – od kiedy podawać

Borówka amerykańska to ulubiony owoc wielu dzieci. Ich atutem jest fakt, że są większe i słodsze niż na przykład jagody, co ułatwia jedzenie dzieciom. Owoc ten można podawać dzieciom od 6. miesiąca życia.

Wartości odżywcze borówki. Jakie ma witaminy?

Borówka amerykańska posiada sporo witaminy C. Oprócz tego dostarcza potas i żelazo, które jest niezwykle ważne w diecie dzieci. Spożywanie borówek pozytywnie wpływa na wzrok dziecka. Badania dowodzą, że flawonidy zawarte głównie w skórce pomagają w leczeniu cukrzycy, pozytywnie wpływają na krążenie krwi. Borówki mają również działanie antynowotworowe.

Jak podawać dziecku borówkę amerykańską?

Dla niemowląt należy przygotować przecier z borówek. Starsze dzieci mogą jeść borówki w całości. Jest to również świetny dodatek do ciast, ciasteczek lub innych deserów. Świetnym pomysłem jest również przyrządzenie lodów z borówek. Nadają się także na przetwory.<


BĄDŹ NA BIEŻĄCO. NIE PRZEGAP ŻADNEJ PROMOCJI
Wierzymy, że serwis Rabatek.net pozwoli Tobie zaoszczędzić pieniądze na zakupach dla dzieci i domu. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej i dołączysz do rabatkowej społeczności w mediach społecznościowych:

Rejestracja Nowego Użytkownika
Resetuj Hasło